Website voor juristen

Advocaat vooral duur bevonden

Een ruime meerderheid van 88% van de Nederlandse bevolking vindt dat advocaten veel verdienen.

Dat blijkt uit het onderzoek 'Het imago van de advocaat', dat onderzoeksinstituut Blauw heeft opgesteld in opdracht van de Nederlandse Orde van Advocaten. Voor het onderzoek werden meer dan duizend Nederlanders ondervraagd.

Spontaan zegt 28% van de respondenten dat advocaten duur zijn. 'Kundig' volgt met 14%, de karakterisering 'geldwolven' met 10%. Op de vraag 'Waar kunt u terecht voor juridisch advies?' noemt bijna de helft (47%) de advocaat, gevolgd door 20 % die de rechtswinkel noemt. Het bekendste werkterrein van de advocaat is echtscheiding (59%), gevolgd door strafrecht (32%). Van de ondervraagden vindt 35% advocaten onafhankelijk, 28% vindt dat niet en 37% heeft geen mening.

Het College van Afgevaardigden heeft het rapport afgelopen donderdag besproken en besloot dat de Orde vooralsnog geen massamediale campagne start om het imago te verbeteren. Wel zullen de PR-inspanningen van de Orde worden geïntensiveerd.

{mosgoogle}

In vergelijking met de rechtspraak in het algemeen en andere juridische beroepsgroepen is het imago van de advocaat redelijk te noemen. Daarbij is het imago van de advocaat niet zo eenzijdig als op voorhand voor mogelijk werd geacht.

De bekendheid van de werkvelden van advocaten is breder dan alleen het strafrecht dat veel in de media verschijnt. Buiten het strafrecht, dat eenderde van de mensen uit zichzelf noemt als werkgebied voor advocaten, worden ook veel andere zaken genoemd waarvoor een advocaat in de arm genomen kan worden (zoals echtscheiding en arbeidsconflicten).

Wat ook opvalt uit het onderzoek is dat mensen die ervaring hebben met advocaten, hebben een meer uitgesproken mening. Zij zijn over het algemeen positiever over deze beroepsgroep en kenmerken advocaten vaker als kundig, behulpzaam, zorgvuldig en betrouwbaar. Mensen die geen ervaring hebben met advocaten, zijn vaker van mening dat door deze beroepsgroep criminelen de dans ontspringen.

Bron: Orde v.d. Dag

{mosmodule module=Laatste nieuws}

Reactie (0)


Schrijf reactie. Reacties worden eerst door de webmeester van Mr. gecontroleerd alvorens deze geplaatst worden. Anonieme reacties worden niet geplaatst.

busy