Website voor juristen
Moszkowicz wil verkoop van zijn woning voorkomen
woensdag, 04 oktober 2006
Robert Moszkowicz (53) eist van de Rabobank Utrecht en een rapporteur van de Nederlandse Orde van Advocaten dat de executoriale verkoop van zijn woning in het Gelderse Lienden wordt stopgezet. Dat bleek dinsdag tijdens een kort geding voor de rechtbank Arnhem.
De rapporteur van de advocatenorde heeft beslag laten leggen op de woning van Moszkowicz omdat deze vooralsnog weigert ruim tachtigduizend euro aan achterstallig honorarium aan hem te betalen. In april oordeelde de rechtbank Arnhem al dat Moszkowicz het bedrag vanwege door hem verrichte werkzaamheden is verschuldigd aan de rapporteur van de Nederlandse Orde van Advocaten. Moszkowicz is tegen die uitspraak in beroep gegaan. Hij zei destijds niet van plan te zijn om het bedrag te betalen, omdat hij nooit een nota zou hebben ontvangen.
Het is nog onduidelijk wanneer dat beroep wordt behandeld. De Rabobank heeft het huis van de raadsman op 16 augustus ter verkoop aangeboden. "Als de verkoop van de woning wordt voortgezet, betekent dat onherroepelijk dat mijn cliënt met zijn gezin op straat komt te staan", zei de raadsman van Moszkowicz voor de rechtbank. Moszkowicz vindt de gedwongen verkoop van zijn huis onterecht. Hij stelt dat die verkoop te weinig oplevert omdat de hypotheekschuld te hoog zou zijn. Na verkoop van de woning, zou er daardoor te weinig overblijven om het aan de rapporteur verschuldigd honorarium te betalen. De rapporteur en de Rabobank spreken dit tegen. Zij menen dat de openstaande schuld ruimschoots kan worden betaald door de verkoop van de woning.
Moszkowicz werd in oktober vorig jaar door de Nederlandse Orde van Advocaten voor onbepaalde tijd geschorst omdat hij zijn beroep niet goed zou uitoefenen. De raadsman zou te hoge rekeningen indienen bij zijn cliënten. Ook zou op de advocatenpraktijk van de raadsman sprake zijn van een administratieve chaos. De rapporteur van de advocatenorde onderzocht de vermeende wantoestanden. Naar aanleiding van zijn onderzoek oordeelde de orde van advocaten dat Moszkowicz zijn advocatenpraktijk in Nieuwegein niet langer mag voortzetten.
Ook in 2001 heeft de belangenorganisatie voor advocaten geprobeerd Moszkowicz uit zijn ambt te zetten vanwege vermeende onbehoorlijke uitoefening van zijn beroep. Toen bleef het bij een voorwaardelijke schorsing van drie maanden. Moszkowicz heeft zijn functie in het verleden al eens moeten neerleggen vanwege verslavingsproblemen.
De uitspraak in het kort geding is over twee weken.
{mosgoogle}
{mosmodule module=Gerelateerd}
{mosmodule module=Laatste nieuws}
Reactie (0)
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Gerelateerd nieuws
Meer nieuws
- P-G Hoge Raad: Hoge werkdruk in rechtspraak is nijpend
- Volg uw juridische cursussen inhouse!
- NJV: ‘Waarheid en waarheidsvinding in het recht’
- Voortaan centrale inning griffierechten
- Kritiek als verjaardagscadeau voor Internationaal Strafhof
- Maximale transparantie over toedeling zaken
- De Brauw Blackstone Westbroek weer advocatenkantoor van het jaar
- Europees netwerk tekent verklaring over werving en benoeming rechters
- Actievoerende deurwaarders vliegen elkaar in de haren
- Mr. Rallyrijder: Albert Oegema (advocaat Certal Legal)
- Erbarmelijke journalisten en krampachtige rechters
- WebTv uitzending van Pels Rijcken over de stagnerende gebiedsontwikkeling
- Rechtspraak anticipeert op verkiezingen
- Foto’s vliegen door de lucht
- Dutch Caribbean Legal Portal
- Deurwaarders betreuren eenmansactie
- Herziening gerechtelijk kaart gaat door
- Turbulente tijden voor de advocatuur. Deze tijd vraagt visie en leiderschap.
- Mr. Rallyrijder: Maarten Letschert (managing partner Holla Advocaten)
- Toenemende verdeeldheid in deurwaardersland



