Website voor juristen
Van den Emster: prestaties rechtspraak eenzijdig belicht
donderdag, 12 januari 2012 door redactie Mr.
De prestaties van de rechtspraak worden eenzijdig belicht. Dat stelt Erik van den Emster, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, in een reactie op het deze week verschenen rapport ‘Waar voor ons belastinggeld?’ van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP). In het rapport concludeert het SCP dat de rechtspraak, het onderwijs en diverse andere maatschappelijke sectoren weinig extra gepresteerd hebben als je kijkt naar de grote investeringen in deze sectoren in de periode 1995 - 2010. In de rechtspraak stegen de kosten veel harder dan het aantal rechtszaken, becijfert het SCP.
Toegewijd gewerkt
Deze rekenmethode is niet volledig en doet geen recht aan de prestaties in de sector, stelt de Raad voor de rechtspraak in een reactie. “Rechtszaken zijn complexer geworden, dan vind ik het positief dat de productiviteit al jarenlang gelijk is gebleven”, zegt Van den Emster. “Dat past ook bij mijn beleving; welk gerecht ik ook bezoek, overal zie ik dat er hard en toegewijd wordt gewerkt.” Van den Emster wijst ook op de positieve resultaten van het klantwaarderingsonderzoek van 2010. Daaruit blijkt dat de burgers en professionals die in aanraking komen met de rechtspraak in ruime meerderheid tevreden zijn.
Meten kwaliteit
De SCP-onderzoekers hebben volgens de Raad te weinig aandacht voor de gestegen kwaliteit van de rechtspraak. Het begrip kwaliteit is te beperkt gemeten waardoor het rapport weinig oog heeft voor de geboekte resultaten op het gebied van onder meer doorlooptijden en permanente educatie. “Niettemin geeft het SCP-rapport aanleiding om kritisch te blijven kijken naar hoe het arbeidsproces is ingericht”, aldus Van den Emster. “We zullen het rapport dan ook serieus bekijken." (bron: Raad voor de rechtspraak)
Reactie (0)
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Meer nieuws
- P-G Hoge Raad: Hoge werkdruk in rechtspraak is nijpend
- Volg uw juridische cursussen inhouse!
- NJV: ‘Waarheid en waarheidsvinding in het recht’
- Voortaan centrale inning griffierechten
- Kritiek als verjaardagscadeau voor Internationaal Strafhof
- Maximale transparantie over toedeling zaken
- De Brauw Blackstone Westbroek weer advocatenkantoor van het jaar
- Europees netwerk tekent verklaring over werving en benoeming rechters
- Actievoerende deurwaarders vliegen elkaar in de haren
- Mr. Rallyrijder: Albert Oegema (advocaat Certal Legal)
- Erbarmelijke journalisten en krampachtige rechters
- WebTv uitzending van Pels Rijcken over de stagnerende gebiedsontwikkeling
- Rechtspraak anticipeert op verkiezingen
- Foto’s vliegen door de lucht
- Dutch Caribbean Legal Portal
- Deurwaarders betreuren eenmansactie
- Herziening gerechtelijk kaart gaat door
- Turbulente tijden voor de advocatuur. Deze tijd vraagt visie en leiderschap.
- Mr. Rallyrijder: Maarten Letschert (managing partner Holla Advocaten)
- Toenemende verdeeldheid in deurwaardersland




