De vijfde editie van de Internet Scriptieprijs is gewonnen door Alicia Schalkwijk met haar scriptie ‘Geneesmiddelenverkoop op internet: de gevaren voor de gezondheid van Europese burgers, de inbreuken op de intellectuele eigendomsrechten van de farmaceuten en schadevergoedingsmogelijkheden’. De prijs werd gisteren uitgereikt op het Symposium Internet en Recht in Amsterdam georganiseerd door advocatenkantoor Brinkhof en internet provider XS4ALL.
De jury waardeerde de toegankelijkheid en leesbaarheid van de winnende scriptie en de manier waarop de scriptie een gecompliceerd onderwerp uit het geneesmiddelen- en intellectueel eigendomsrecht in de internetcontext plaatst. Juryvoorzitter Nico van Eijk roemde bovendien op het empirisch onderzoekje dat Alicia Schalkwijk voor haar scriptie uitvoerde: iets waar juristen over het algemeen niet zo goed in zijn, vond Van Eijk.
Alicia Schalkwijk wint met de Internet Scriptieprijs een geldbedrag van 1500 euro en een mobiel internetabonnement van XS4ALL.
Klik voor het juryrapport hier.