Meer aandacht voor legal tech: ‘Essentieel voor moderne jurist’

Mr. Online lanceert een nieuwe online rubriek: Legal tech. Hier delen experts de laatste inzichten op het gebied van digitalisering, innovatie en AI-gebruik in de juridische sector. Met vaste gastauteurs Elgar Weijtmans (HVG Law) en Mark Zijlstra (ICTRecht).

Delen:

Meer aandacht voor legal tech: ‘Essentieel voor moderne jurist’ - Mr. Online
Beeld: Depositphotos

Dat juristen in welke tak van sport dan ook in toenemende mate te maken krijgen met digitalisering en AI, lijdt weinig twijfel. De vraag naar training en vernieuwende inzichten op het gebied van digitale innovatie voor de juridische sector is dan ook groeiende. Daarom lanceert Mr. Online een nieuw thema op de site: Legal tech.

Vaste auteurs Elgar Weijtmans en Mark Zijlstra zullen in de komende periode periodiek hun inzichten delen over de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van legal tech. “Het vak van jurist is al jaren aan verandering onderhevig”, zegt Zijlstra over het belang van de nieuwe rubriek. “Naast inhoudelijke kennis worden andere vaardigheden steeds belangrijker. Beschikbare technologie speelt hierbij een beslissende rol. Begrip van technologie is dan ook essentieel voor de moderne jurist.”

AI-paradox

“Eerlijk is eerlijk: als techneut bij een advocatenkantoor werd je voorheen toch een beetje gezien als een fee burner”, vertelt Weijtmans over de opkomst van legal tech. “Dat beeld verandert snel nu technologie steeds bepalender wordt. Grappig genoeg heeft dat de grootste impact op advocaten zelf: waar specialistische juridische kennis voorheen voldoende was, is nu ook begrip van technologie en aanverwante disciplines essentieel om goed werk te leveren.”

In zijn eerste bijdrage voor de rubriek Legal Tech schrijft Weijtmans over de zogeheten AI-paradox: eerst tijd moeten vrijmaken om je het toepassen van AI eigen te maken, voordat je er tijdswinst mee kunt boeken. Dat juristen in de praktijk vaak ‘geen tijd hebben’ voor AI-gebruik, heeft dan ook iets paradoxaals, zo schetst hij.

“De ironie is dat juist de mensen die beweren geen tijd te hebben voor AI, degenen zijn die er het meeste baat bij zouden hebben”, schrijft Weijtmans. “De advocaat met een overvol bureau, de bedrijfsjurist die verdrinkt in de verzoeken van de business, de junior die elke dag overwerkt; juist zij zouden door te investeren in hun AI-vaardigheden uren per week kunnen besparen.”

Bijdragen

In navolging van het eerste artikel verschijnen er voortaan periodiek nieuwe bijdragen in de rubriek Legal Tech. Wilt u niets missen? Abonneer u dan op de Mr. nieuwsbrief en volg Mr. op LinkedIn en Bluesky.

Wilt u vanaf nu elke week een samenvatting van al het nieuws van Mr. in uw mailbox? Klik hier

Delen:

Het belangrijkste nieuws wekelijks in uw inbox?

Abonneer u op de Mr. nieuwsbrief: elke dinsdag rond de lunch een update van het nieuws van de afgelopen week, de laatste loopbaanwijzigingen en de recentste vacatures. Meld u direct aan en ontvang elke dinsdag de Mr. nieuwsbrief.

Scroll naar boven