De strategische groei biedt mooie kansen voor het kantoor en haar cliënten in de Insurance- én Corporate-praktijk: cliënten kunnen nu nog beter en breder bediend worden in een snel veranderende wereld met toenemende invloed vanuit Europa, aldus het kantoor. “De samenwerkingspartners hebben niet alleen toegang tot elkaars kennis, kantoren en netwerken, maar ook tot de sterke internationale alliantie met DAC Beachcroft, een Engels advocatenkantoor op het gebied van verzekeringsrecht en ondernemingsrecht, met Londen als basis en kantoren wereldwijd.”
De krachtenbundeling komt zowel nationale als internationale cliënten ten goede. “Zij kunnen nog beter bij het kantoor terecht voor grensoverschrijdende kwesties. En met de schaalgrootte vergroot BLD Ekelmans ook de capaciteit voor innovatie op processen voor cliënten, onder meer op het gebied van AI.”
Marcella de Haan, managing partner bij BLD Ekelmans: “Wij zijn verheugd dat we onze jarenlange plezierige samenwerking met BLD nu formaliseren. Met het verder bundelen van onze kennis, expertise en marktinzichten, bedienen wij onze cliënten nog beter bij onder meer internationale vraagstukken. Ook samenwerkingspartner DAC Beachcroft is daarbij van grote waarde: gezamenlijk bieden wij onze cliënten toegang tot juridische ondersteuning in de belangrijkste jurisdicties wereldwijd.” Zij geeft aan dat de cultuur van de kantoren goed bij elkaar aansluit. “Dankzij de Duitse roots van een aantal collega’s en de dienstverlening van onze German Desk, begrijpen wij de Duitse markt bovendien goed. Tegelijkertijd zijn we een Nederlands advocatenkantoor en blijven we doen waarin we goed zijn: het persoonlijke contact met de vertrouwde advocaten blijft zoals cliënten van ons gewend zijn.”
Voor Bastian Finkel, managing partner bij BLD, is de uitbreiding naar het buurland een logisch gevolg van de nauwe economische banden tussen Duitsland en Nederland en de daarmee samenhangende grensoverschrijdende verzekerde risico’s: “We are delighted to be able to take this first of several planned steps into neighbouring European countries, together with our Dutch colleagues with whom we have been working successfully and trustingly for decades.”