Op de Law 50, die de Financial Times onlangs voor het eerst publiceerde, staan slechts een handjevol bedrijfsjuristen en dus maar één Nederlander. De lijst bestaat hoofdzakelijk uit Amerikanen, en niet de minste: zo vinden we onder meer hooggeplaatste officials van legal AI-tool Harvey en AI-bedrijf Anthropic terug op de lijst. Dat Groenewold als Nederlandse general counsel in de top-50 is opgenomen, mag dan ook bijzonder genoemd worden.
300 AI agents
Groenewold en Prosus kwamen op de radar van de redactie van de FT door de indrukwekkende AI-strategie van het bedrijf. In de afgelopen jaren bouwde het team van Groenewold een legertje van bijna 300 unieke AI agents. Die ondersteunen afdelingen door het gehele bedrijf met tal van taken en processen, waardoor er ingrijpend sneller en kostenefficiënter gewerkt kan worden.
“Gitte Groenewold spoort haar team van juristen aan om AI te gebruiken om hun eigen juridische producten op maat te ontwikkelen”, schrijft de FT. “Haar team bij het Nederlandse bedrijf Prosus heeft AI agents ontwikkeld die arbeidsintensieve taken verlichten, terwijl Groenewold zelf onlangs de AI-codeeragent Claude Code gebruikte om een tracker voor regelgeving te bouwen.”
Groenewold werkt sinds 2019 als general counsel voor Prosus. Daarvoor was ze onder meer werkzaam voor NautaDutilh en richtte ze het kantoor Legaltree op.
