Op 22 april organiseren verschillende Nederlandse gemeenten voor het eerst de Oriëntatiedag Gemeentejurist. Tijdens deze dag krijg je als rechtenstudent de kans om kennis te maken met het werk van juristen binnen de gemeentelijke organisatie. De oriëntatiedag vindt plaats in Utrecht, Haarlem en Delft en is in eerste instantie bedoeld voor masterstudenten en tweede- en derdejaars bachelorstudenten Rechten.
Tijdens het programma ga je in gesprek met gemeentejuristen over hun dagelijkse werkzaamheden en krijg je een kijkje op de werkvloer. Ook kun je vragen stellen over carrièrekansen en de rol van juristen binnen het lokaal bestuur.
Werken voor de samenleving
Gemeentejuristen houden zich bezig met uiteenlopende vraagstukken die direct invloed hebben op de samenleving. Denk aan onderwerpen als ondermijning, vastgoed, energietransitie, wooncrisis, handhaving en jeugdzorg. De oriëntatiedag laat zien hoe juridische theorie uit de collegezaal in de praktijk wordt toegepast binnen de gemeentelijke organisatie.
De oriëntatiedag wordt georganiseerd op drie locaties:
- Utrecht, in samenwerking met de gemeenten Baarn, Houten en Nieuwegein
- Haarlem, in samenwerking met de gemeente Zandvoort
- Delft, in samenwerking met de gemeente Westland en Regio Haaglanden
Met deze dag willen gemeenten jou als rechtenstudent laten zien hoe veelzijdig en maatschappelijk relevant het werk van een gemeentejurist is, en je enthousiasmeren voor een carrière binnen het lokale bestuur.
Aanmelden kan tot en met 15 april
Meer weten over het programma en aanmelden? Dat kan hier. Je kunt je aanmelden tot en met 15 april 2026.
