Je bent niet de enige
Een keuze maken voor een master komt vaak sneller dan gedacht. De aandacht kan zo liggen op het behalen van uw bachelor dat de volgende stap ongemerkt dichterbij komt. En dan staat die keuze plotseling voor de deur. Wat nu?
Als u dit leest en dit totaal niet herkent, heb ik veel bewondering voor u. Ik vind het inspirerend hoe sommige mensen al van jongs af aan, of aan het begin van hun studie precies weten wat ze willen. Die medestudent die altijd heeft geroepen: ‘’ik word de beste strafrechtadvocaat!’’, de vervolgstap is simpel: een strafrechtmaster. Doelen helder voor ogen en dit stap voor stap najagen. Wat lijkt het me fijn om zo duidelijk te weten waar je heen wilt.
Maar wat als je dat niet hebt? Dan zie je soms door de bomen het bos niet meer. Er zijn zoveel mogelijkheden. Een master in het recht is misschien vanzelfsprekend maar zelfs daarbuiten heb je keuze. Ik heb zelf het moment om me te gaan oriënteren op een rechtsgebied lang uitgesteld. ‘’Ik merk vanzelf wat ik leuk vind’’ dacht ik. En ja, dat is deels waar… maar het probleem is dat ik veel leuk en interessant vind. Nu ben ik op het punt gekomen dat ik echt een keuze moet maken en misschien staat u op exact ditzelfde punt.
Onderneem actie!
Het goede nieuws? Er zijn genoeg mogelijkheden om erachter te komen welke kant u op wilt gaan. Binnenkort staan de open dagen van de masters weer voor de deur. De uitgelezen kans om eens op onderzoek uit te gaan dus. De open dagen worden zowel online als op locatie aangeboden, geen smoesjes dus dat u alleen een week/weekend ov hebt.
Hier een overzicht per universiteit:
- Radboud Universiteit Nijmegen 13 november 2025
- Tilburg Universiteit 15 november 2025
- Universiteit Maastricht 15 november 2025
- Universiteit van Amsterdam 17 t/m 21 november 2025
- Erasmus Universiteit Rotterdam 22 november 2025
- Rijksuniversiteit Groningen 24 t/m 27 november 2025
- Vrije Universiteit Amsterdam 27 november 2025
- Universiteit Utrecht 30 januari 2026
- Universiteit Leiden 6 februari 2026
Een tip voor de zwevende master kiezer net als ik: wacht niet af, de keuze komt niet zomaar uit de lucht vallen. Duik in studieprogramma’s, bezoek proefcolleges, ga in gesprek met huidige masterstudenten en zet de voor- en nadelen op een rijtje.
Geen paniek
Het kiezen van een master is zeker een belangrijke beslissing, maar er is ook nog steeds genoeg ruimte om te ontdekken, fouten te maken en eventueel van koers te veranderen. Genoeg studenten komen er pas in hun masterfase achter wat ze echt leuk vinden. Als u een twijfelende student bent, hoop ik u te hebben laten inzien dat het helemaal niet erg is om nog niet precies te weten wat u wilt, maar dat het wel belangrijk is om zelf in actie te komen en om te gaan onderzoeken welke richting het beste bij u past.
Wie weet tot bij de open dag!
