Overstap van de week: Marjolijn van Deventer

Delen:

Marjolijn van Deventer

Overstap van de week is Marjolijn van Deventer. Van Deventer is per 16 februari gestart met een Utrechtse vestiging van Reflex Advocaten, om zich uitsluitend op arbeidsrecht en mediation te blijven concentreren. Zij is ruim 17 jaar verbonden geweest aan De Advocaten van Van Riet. Eerst als medewerker, en vervolgens vele jaren als partner en bestuursvoorzitter.

Waarom deze overstap?

Na zo veel jaren was het tijd voor een andere setting. Een nichekantoor, gespecialiseerd in arbeidsrecht en mediation. Dus volle focus op mijn specialisaties. Reflex Advocaten is een jong kantoor, dat stabiele grondvesten heeft en samen met Nathalie Wolters en Chantal van den Berg verder uitgebouwd kan worden. Een goed team; positive vibes!

Was het moeilijk om deze beslissing te nemen?

Het was zéker een moeilijke beslissing om te nemen. De Advocaten van Van Riet is een mooi, professioneel en gezellig  kantoor.

Gaat u het bedrijvige van een groter kantoor niet missen?

“Ieder nadeel heeft zijn voordeel”, zei Johan Cruijff al. Natuurlijk mis ik de collega’s en de reuring die een groter kantoor in zich heeft. Daar komen echter ook dingen voor terug. Denk aan een prachtige plek op de Maliebaan, andere visie en focus, goede sparringpartners.

Wat maakt mediation zo interessant?

Mediation is het anders aanvliegen van conflicten. Er wordt niet zozeer gekeken naar het ‘juridische gelijk’, maar veel meer naar ieders belangen. Wat vind je belangrijk om tot een oplossing te komen? Vaak is dat niet (enkel)  terug te voeren op juridische posities of financiële genoegdoening, maar op gehoord worden, waardering ontvangen voor zaken die wél goed zijn gegaan én handvaten krijgen om in de toekomst mee verder te kunnen. Het is een uitdaging om deze elementen een rol te laten spelen bij het vinden van een oplossing van het conflict, zonder daarbij de zakelijke setting uit het oog te verliezen.

Welk beroep had u uitgeoefend als u niet voor de advocatuur gekozen had?

Niets zo’n uitdaging als het zelf uitzoeken, plannen en boeken van vakantiereizen in en buiten Europa. Dus wellicht wel reisadviseur. En dan gaat het niet alleen om de bestemming, maar zéker ook om de weg er naar toe. Ook hier blijkt dan, – net als in de  arbeidsrecht- en mediationpraktijk -, dat een gedegen, accurate  en praktische aanpak essentieel is om het beste  eindresultaat te bereiken.

Delen:

Het belangrijkste nieuws wekelijks in uw inbox?

Abonneer u op de Mr. nieuwsbrief: elke dinsdag rond de lunch een update van het nieuws van de afgelopen week, de laatste loopbaanwijzigingen en de recentste vacatures. Meld u direct aan en ontvang elke dinsdag de Mr. nieuwsbrief.

Scroll naar boven