Jochem Calis (Dentons) over de wereld als werkplek

Overstapper van de week is Jochem Calis. Calis is sinds 1 november 2025 als partner Tax verbonden aan Dentons in Amsterdam. Hij is gespecialiseerd in Global Mobility, het in kaart brengen van de gevolgen van de inkomstenbelasting, loonbelasting, sociale zekerheid en immigratie bij het verrichten van nationale en internationale werkzaamheden. Calis was hiervoor werkzaam bij Grant Thornton.

Delen:

Jochem Calis

Van harte gefeliciteerd met deze overstap. Waarom bent u overgestapt?
Deze overstap kwam voor mij op het goede moment. Ik had het prima naar mijn zin bij mijn vorige werkgever, maar na ruim vijf jaar was ik ook wel toe aan een nieuwe uitdaging en setting. Ik had een heel leuk eerste kennismakingsgesprek. De mensen, de cultuur en de manier van samenwerken bij Dentons spraken me direct aan en vanaf dat moment ben ik alleen maar enthousiaster geworden. We werken hier in multidisciplinaire teams, vaak over landsgrenzen heen, waardoor we cliënten echt breed kunnen adviseren – juridisch, strategisch en praktisch. Die dynamiek van samenwerken met collega’s uit verschillende disciplines en culturen, en tegelijk dicht bij de cliënt blijven, past goed bij hoe ik zelf graag werk. Daarnaast biedt Dentons de schaal, visie en ambitie van een wereldwijd kantoor, maar is het wendbaar genoeg om persoonlijk betrokken te blijven. Er is ruimte en vrijheid om mee te bouwen, onder andere aan de global mobility praktijk. Al deze factoren maakten het voor mij een logische en natuurlijke volgende stap. 

Hoe zag uw eerste werkdag eruit? Is het rustig inkomen of meteen volop aan de bak?
Nog voor mijn eerste werkdag was ik al gekoppeld aan een collega in Londen om mee te denken over de invulling van een paneldiscussie met het thema ‘Work from anywhere’ tijdens de jaarlijkse Dentons Global Tax Conference, dit jaar in Dublin. Heel inspirerend om in mijn eerste maand al in een panel te mogen zitten van zo’n event, waar ik meteen tax collega’s en cliënten van over de hele wereld kan ontmoeten.

Welke misverstanden zijn er over uw vakgebied?
Fiscaliteit wordt door buitenstaanders aanvankelijk weleens als saai en theoretisch gezien terwijl het vakgebied juist heel tastbaar en actueel is. Zeker op het snijvlak van belastingrecht en global mobility, waar verschillende juridische, economische en maatschappelijke ontwikkelingen samenkomen. Onder andere door de opkomst van remote work, global talent shortages en digital nomads is er wereldwijd een verschuiving gaande in hoe bedrijven internationaal opereren. Als voorbeeld, na COVID-19 zijn veel werknemers, in dienst bij een werkgever in Land X (deels) thuis blijven werken in hun woonland Y. Alhoewel dit ‘technisch’ gezien vaak heel goed kan (zeker bij kantoorbanen), brengt het wel punten van aandacht mee voor zowel de werkgever als de werknemer. Denk aan het structureren van internationale arbeidscontracten, het kiezen van de juiste tewerkstellingsvorm (detachering, lokale aanstelling, hybrid mobility) of het aangeven van het juiste inkomen in de betrokken landen. Je hebt als adviseur te maken met allerlei vraagstukken over bijvoorbeeld immigratie, arbeidsvoorwaarden, sociale zekerheden, belastingverdragen, gegevensbescherming of compliance. Die gelaagdheid maakt het juridisch uitdagend – je moet verbanden zien tussen rechtsstelsels en risico’s goed kunnen afwegen. Je denkt op dit moment eigenlijk in de voorhoede mee aan hoe ‘werken’ juridisch opnieuw gedefinieerd wordt. Daarnaast sta je dicht bij de zakelijke context. Je adviseert niet alleen over regelgeving, maar helpt cliënten bij het vormgeven van hun internationale businessstrategie. Dat maakt het vak interessant én relevant.

Wat was de belangrijkste les in uw carrière tot op heden?
Ik denk dat het voor je professionele en persoonlijke ontwikkeling goed en verrijkend is om verschillende omgevingen zelf gezien en ervaren te hebben. Na mijn start bij een Big-4 kantoor heb ik verschillende in-house tax rollen gehad in het bedrijfsleven. Na vijf jaar gewerkt te hebben bij een ‘Mid-Tier Firm’ ga ik nu aan de slag bij een internationaal advocatenkantoor.

Met welke activiteiten buiten de advocatuur houdt u zich graag bezig? Heeft u daar tijd voor, of: hoe maakt u daar tijd voor?
In mijn vrije tijd ga ik graag hardlopen (in oktober heb ik mijn eerste halve marathon gelopen, dit smaakt naar meer), skiën (waarbij Oostenrijk mijn favoriete land is vanwege de gezelligheid buiten de piste) en hockeyen. Daarnaast houd ik van lekker eten en borrelen en van reizen. Ik hoop volgend jaar mijn broer in Alberta, Canada te bezoeken. De natuur schijnt er prachtig te zijn!

Meer weten over deze organisatie(s)?

Delen:

Het belangrijkste nieuws wekelijks in uw inbox?

Abonneer u op de Mr. nieuwsbrief: elke dinsdag rond de lunch een update van het nieuws van de afgelopen week, de laatste loopbaanwijzigingen en de recentste vacatures. Meld u direct aan en ontvang elke dinsdag de Mr. nieuwsbrief.

Scroll naar boven