Leon Hoppenbrouwers (BarentsKrans) over gesprekken ‘alsof we nooit gestopt zijn met samenwerken’

Overstapper van de week is Leon Hoppenbrouwers. Hoppenbrouwers is sinds 1 januari 2025 als notaris verbonden aan BarentsKrans in Amsterdam. Hij is gespecialiseerd in vastgoed. Hoppenbrouwers werkte hiervoor bij A&O Shearman.

Delen:

Leon Hoppenbrouwers

Van harte gefeliciteerd met deze overstap. Waarom bent u overgestapt?
BarentsKrans gaf mij de mogelijkheid mijn carrière voort te zetten na mijn afscheid  bij A&O Shearman. Ik ken vastgoednotaris Jeffrey Koenecke al heel lang omdat ik al eerder met hem had samengewerkt. De gesprekken liepen alsof we nooit gestopt waren met samenwerken dus dat voelde goed. Vervolgens bleken de ambities van BarentsKrans aan te sluiten bij die van mij en bovendien was besloten een kantoor in Amsterdam te openen. Dat gaf voor mij de doorslag. 

Wat nam u zich voor toen u het notariaat in stapte?
Ik had mij voorgenomen nooit bij een groot kantoor te gaan werken. Mijn vader was notaris in een kleine gemeente en dat leek mij ook leuk. Ik heb dat bij een aantal kantoren geprobeerd maar dat bleek mij niet te liggen en overwoog om het notariaat uit te gaan. Op dat moment werd ik benaderd door Wouters Advocaten & Notarissen/Andersen Legal om een overstap te maken. Dat voelde als een warm bad en maakte mij duidelijk dat grote kantoren mij beter liggen dan kleine.

Waarom heeft u gekozen voor BarentsKrans?
Mijn gedachten gingen uit naar een kantoor met voldoende omvang en een gezonde ambitie.
Ik overwoog om bij notariële boutiques te gaan werken. Ik had daar nog geen besluit over genomen toen BarentsKrans zich bij mij meldde. Wat ik mooi vind aan BarentsKrans is dat het een kantoor is met goede reputatie en stevige ambitie, maar met een overzichtelijke omvang. Er is weinig bureaucratie vanwege die kleinere omvang. Bij BarentsKrans is er al een goede vastgoedpraktijk. Ik had een goede klik met de partners van die sectie. Mijn uitdaging ligt nu in het opzetten en uitbreiden van het vastgoednotariaat in Amsterdam. Daar heb ik veel zin in. Ik denk dat ik met mijn ervaring veel kan bijdragen aan de bestaande praktijk van BarentsKrans.

Hoe ziet de ‘nieuwe’ notariaat er volgens u uit?
Ik zou mij niet willen aanmatigen iets te zeggen over het ‘nieuwe’ notariaat in brede zin, maar kijkend naar de rol die ik zelf als notaris wil spelen, wil ik onderdeel zijn van het dealteam en vanaf het begin bij een transactie betrokken zijn. Dat betekent ook dat ik mij met meer zaken bezig houd dan alleen het opstellen van notariële aktes en bijbehorende stukken. Ik voer onderhandelingen, schrijf (structurerings)adviezen, stel overeenkomsten op en als sluitstuk ben ik ook vaak betrokken bij het notariële proces van aktes, volmachten en geldverkeer. Dit alles doe je met een team, dus het is nooit een one man show.
Daarnaast treed ik vaak op als trusted advisor van een cliënt. Dat betekent dat je ook andere vraagstukken met je cliënt bespreekt en daar ook andere adviseurs  bij betrekt (zowel vanuit je eigen kantoor als daarbuiten).

U heeft iets met sleutelen, is het niet? Wat is dat precies?
Ik verzamel en restaureer als sinds de jaren tachtig oude motorfietsen van het merk BSA. Ik heb een compleet uitgeruste werkplaats met lasapparatuur, draaibank, frees en allerlei ander gereedschap dat nodig is voor restauratie. Daarnaast heb ik een oude schuur waar ik mijn collectie in bewaar en die als een soort privé museum is ingericht.
Bovendien zijn zowel mijn dochter als mijn zoon met brommers bezig en help ik hen regelmatig om die brommers te onderhouden en te repareren als er een probleem is.

Meer weten over deze organisatie(s)?

Delen:

Het belangrijkste nieuws wekelijks in uw inbox?

Abonneer u op de Mr. nieuwsbrief: elke dinsdag rond de lunch een update van het nieuws van de afgelopen week, de laatste loopbaanwijzigingen en de recentste vacatures. Meld u direct aan en ontvang elke dinsdag de Mr. nieuwsbrief.

Scroll naar boven