De beruchte loonkloof tussen vrouwelijke en mannelijke officieren en rechters is al lange tijd onderwerp van hevig debat. Na jarenlang gesteggel, waarover de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVvR) zich meermaals in sterke bewoordingen beklaagde, werd er medio 2024 een akkoord bereikt met het ministerie van Justitie en Veiligheid over een nieuw inschalingsbeleid. Daarmee verdienen vrouwelijke rechters en officieren die starten met hun opleiding eindelijk evenveel als hun mannelijke collega’s.
Maar dat inschalingsbeleid heeft alleen impact op vrouwen die na de invoering ervan instroomden. Vrouwen die op dat moment al rechter of officier waren, blijven tegen een salarisverschil aankijken dat jaar in, jaar uit voortduurt.
Eenmalige compensatie
Daarom willen beoogde coalitiepartijen VVD, CDA en D66 nu werk maken van een eenmalige compensatie voor vrouwen die in de periode tussen 2015 en 2023 instroomden als rechter of officier in opleiding. Het voorstel is een initiatief van VVD-kamerlid Ulysse Ellian en wordt nog deze week besproken in de Tweede Kamer, als onderdeel van het meerdaagse debat over de justitiebegroting.
Bij monde van Ellian geeft de VVD direct toe dat een eenmalige compensatie onvoldoende is om de jarenlange salarisverschillen ongedaan te maken. “Je komt op een bedrag wat vergelijkbaar is met één keer een eindejaarsuitkering”, aldus Ellian in reactie op de vraag hoe hoog de compensatie per persoon uitpakt als de Kamer akkoord gaat met het voorgestelde bedrag van vijf miljoen euro. De VVD hoopt echter dat de compensatie wordt opgevat als een teken dat de desbetreffende vrouwen “worden gezien”.
Gloeiende plaat
Ondanks de goede bedoelingen en de verwachting op een Kamermeerderheid, is er ook al kritiek op het plan van de drie formerende partijen. Tegenover RTL Nieuws zegt rechter Linde Dolfing, die zich al jaren hard maakt voor gelijke salariëring binnen de Rechtspraak, dat het plan neerkomt op “een druppel op een gloeiende plaat”. De compensatie is volgens haar bij lange na niet voldoende om de ongelijke situatie ongedaan te maken.
“Sommige collega’s lopen over hun hele loopbaan tot 150.000 euro mis”, zo citeert RTL de rechter. “Het gaat hier niet alleen om geld, maar om erkenning. Ongelijke beloning raakt mensen in de kern.” Uitzicht op een ruimere compensatieregeling die wél alle ontstane verschillen zou repareren, is er evenwel nog niet, vertelt Dolfing. “De minister weigert compensatie te betalen, net als de Raad voor de Rechtspraak. Voor 1.700 vrouwelijke rechters blijft het verschil gewoon bestaan.”
