Regenboogtoga’s A&O Shearman onderdeel van Pride kunstroute

De regenboogtoga’s waarin de twee monumentale beelden van Apollo House zijn gehuld zijn opgenomen in de Pride Art Route 2026. Ook maakt het gebouw van A&O Shearman deel uit van een regenbooglichtroute langs iconische Amsterdamse gebouwen.

Delen:

Regenboogtoga’s A&O Shearman onderdeel van Pride kunstroute - Mr. Online
foto: Dominique van Dreven

Het zijn nogal blikvangers, de vier meter hoge bronzen beelden in regenboogtoga’s voor het kantoor van A&O Shearman aan de Amsterdamse Apollolaan. “Als je op het kruispunt komt aanrijden kunnen ze je bijna niet ontgaan”, aldus kandidaat-notaris Daan klein Gebbink, die deel uitmaakt van de lhbtqia+-werkgroep van het kantoor. Ze worden veel gefotografeerd door voorbijgangers. “En we zien ze ook veel en op Instagram en TikTok.”
De toga’s vielen ook een passerende organisator van de Pride Art Route op, die voorstelde om de beelden op te nemen in de route. Goed idee, vonden ze bij A&O Shearman. Dus nu maken de beelden deel uit van de officiële route, die verder vooral langs kunst in galeries en muurkunst voert.

Lhbtqia+-vriendelijk kantoor

De beelden zijn dit jaar voor de achtste keer in toga gestoken. Het kantoor wil hiermee het belang van inclusie onderstrepen. “Het is ook ieder jaar weer een bijzonder moment als de toga’s aan zijn, vindt iedereen op kantoor. ‘Ze zijn er weer’, hoor je dan zeggen. Het is echt een ijkpunt.” Klein Gebbink voegt er aan toe: “Dat A&O Shearman een lhbtqia+-vriendelijk kantoor is was ook een van de redenen voor mij om hier te komen werken.”

Nieuwe toga’s

De beelden zijn dit jaar in een nieuwe set toga’s gehuld, de derde set in acht jaar. De vorige waren aan vervanging toe. “Ze komen helaas ook in het zicht van mensen die andere bedoelingen hebben dan er een leuke foto van te maken. We hebben enkele keren met vernieling te maken gehad. Kwalijk, en verdrietig dat iemand het nodig vindt om iets te vernielen dat we als kantoor uitdragen, en dat voor veel van ons ook een persoonlijke boodschap is”, zegt klein Gebbink. “Het laat ook weer zien dat Pride nooit voltooid is. Er is nog steeds werk aan de winkel.”

Lange mouwen

De toga’s zijn gemaakt door costumière Silke Verhoef. “Niks ten nadele van de vorige toga’s hoor, maar deze zijn mooier. Ze hebben nu lange mouwen en vallen heel soepel om de beelden”, aldus klein Gebbink. “Leuk om te zien dat ze vanaf dag één veel belangstelling trekken, meer dan andere jaren.”

Lichtroute

foto: Jasper Strijder

Sinds afgelopen zaterdag is er ook nog een andere reden dan de kunstroute om langs Apollo House te gaan: het gebouw is opgenomen in de lichtroute ter gelegenheid van World Pride, die dit jaar in Amsterdam plaatsvindt. Ruim vijftig iconische gebouwen, zoals het Centraal Station, het Van Gogh Museum, de Bijenkorf en de Johan Cruijff ArenA, worden met regenboogkleuren verlicht. “Bij ons zie je de regenboog op de bovenste verdieping, daar is het voorste gedeelte van verlicht.”
World Pride wordt op 8 augustus afgesloten met de WorldPride March van het Martin Luther Kingpark naar het Museumplein; tijdens de afsluiting daarvan  zal alle regenboogverlichting met een symbolische druk op de knop worden uitgezet.

Botenparade

Komende zaterdag vindt het hoogtepunt van Pride plaats: de botenparade door de grachten. Soms varen er juristen mee. Er heeft in 2016 en 2017 een togaboot meegedaan, met voornamelijk advocaten. Vorig jaar was er een boot van een aantal gerechten; dit jaar vaart het nieuwe Rechtspraak-regenboognetwerk Iris Justitia voor het eerst mee en staan Rechtspraakmedewerkers uit het hele land op de boot.
A&O Shearman is sinds 2018 elk jaar met een ‘kadeboot’ voor kantoorgenoten van de partij, met uitzondering van 2022 toen het als eerste advocatenkantoor ooit meevoer met de Canal Parade. Klein Gebbink: “We zitten elk jaar op de eerste rij. Voor ons is het meer dan zomaar een evenement. Door aanwezig te zijn en zichtbaar mee te vieren, onderstrepen we hoe belangrijk het is dat iedereen zich gezien en welkom voelt.”

Wilt u vanaf nu elke week een samenvatting van al het nieuws van Mr. in uw mailbox? Klik hier

Delen:

Het belangrijkste nieuws wekelijks in uw inbox?

Abonneer u op de Mr. nieuwsbrief: elke dinsdag rond de lunch een update van het nieuws van de afgelopen week, de laatste loopbaanwijzigingen en de recentste vacatures. Meld u direct aan en ontvang elke dinsdag de Mr. nieuwsbrief.

Scroll naar boven