Dagmar Marijnissen over het belang van het notariaat voor de rechtsstaat

Mr. van de week is Dagmar Marijnissen, kandidaat-notaris bij BarentsKrans. Zij maakte een promofilmpje voor de Week van de Rechtsstaat, 8 tot en met 15 september.

Delen:

Dagmar Marijnissen over het belang van het notariaat voor de rechtsstaat - Mr. Online
Dagmar Marijnissen

Starring Dagmar Marijnissen, lezen we op uw LinkedIn. Voelde u zich een ster in die film?
“Met de hoeveelheid lampen en camera’s die klaarstonden, voelde het inderdaad heel even alsof we op een Hollywood‑set stonden! Gelukkig had ik Hanna Ruiz als co‑star aan mijn zijde, waardoor we beiden vooral lekker onszelf konden zijn. In het dagelijks leven ben ik gelukkig ‘gewoon’ kandidaat‑notaris.”

Waar gaat de promovideo over?
“Van 8 tot en met 15 september vindt de Week van de Rechtsstaat plaats. Tijdens dit landelijke evenement openen rechtbanken, overheidsinstanties en maatschappelijke organisaties hun deuren voor iedereen die meer wil ontdekken over de werking van onze democratie en rechtspraak. Zo ook het CBG|Centrum voor familiegeschiedenis.
Op woensdag 9 september ben ik samen met een collega aanwezig bij het CBG|Centrum voor familiegeschiedenis in Den Haag. Bezoekers kunnen daar een kijkje nemen achter de schermen in het depot en bijzondere, soms eeuwenoude, notariële akten bekijken. Daarnaast staan wij klaar om vragen te beantwoorden over het notariaat en uit te leggen waarom het notariaat juist zo’n belangrijke rol speelt binnen de rechtsstaat. Omdat veel mensen pas met een notaris in aanraking komen op belangrijke momenten in hun leven, vinden wij het leuk om te laten zien wat ons vak nog meer inhoudt en waarom het zo relevant is voor de rechtsstaat.”

Waarom deed u hieraan mee?
“In verschillende landen staat de rechtsstaat onder druk. Juist daarom vind ik het belangrijk dat we ons in Nederland blijven realiseren dat onze rechtsstaat geen vanzelfsprekendheid is. Het is onze taak om ervoor te zorgen dat huidige en toekomstige generaties kunnen en mogen leven in een land waarin de rechtsstaat goed georganiseerd is en waarin je gebruik kunt en mag maken van jouw vrijheden. De Week van de Rechtsstaat draagt daaraan bij, en daar zet ik mij graag voor in.”

Het depot van het CBG|Centrum voor familiegeschiedenis, is dat iets wat u als kandidaat‑notaris vaak inziet?
“Helaas is het depot normaal gesproken uitsluitend toegankelijk voor medewerkers van het CBG|Centrum voor familiegeschiedenis. Onze beroepsgroep mag dus niet zelf het depot betreden om onderzoek te doen. Juist daarom is het extra bijzonder dat het CBG|Centrum voor familiegeschiedenis speciaal voor de Week van de Rechtsstaat haar deuren opent en bezoekers een unieke kans geeft om een kijkje te nemen achter de schermen.”

U bent ook voorzitter van de Vereniging van Jonge Kandidaat‑Notarissen, Ring ’s‑Gravenhage. Wat staat daar vandaag de dag hoog op de agenda?
“Er staat eigenlijk geen specifiek onderwerp op de agenda, omdat de Vereniging van Jonge Kandidaat-Notarissen er vooral is om jonge kandidaat-notarissen met elkaar in contact te brengen en om ervaringen uit te wisselen. Het is ontzettend fijn om een netwerk te hebben van leeftijdgenoten die in dezelfde fase van hun carrière zitten en die tegen dezelfde vragen en uitdagingen aanlopen. Daarom organiseren we binnen de ring ‘s‑Gravenhage maandelijks een borrel waar kandidaat-notarissen uit de hele regio samenkomen. Onder het genot van een hapje en een drankje worden ervaringen uitgewisseld, praten we over wat ons bezighoudt binnen het vak en wordt er vooral ook veel gelachen. Juist die mix van kennis delen, netwerken en gezelligheid vind ik ontzettend waardevol.”

Wat staat op uw bucketlist?
“Pfoe, er staat nog van alles op mijn bucketlist! Zo droom ik ervan om ooit op expeditie naar Antarctica te gaan om daar de indrukwekkende ijslandschappen en wildlife met eigen ogen te zien. Ook lijkt het me fantastisch om de Grote Trek in Afrika mee te maken, het liefst tijdens een safari of zelfs vanuit een luchtballon. Het idee om duizenden gnoes en zebra’s over uitgestrekte vlaktes te zien trekken lijkt me een van de meest indrukwekkende momenten van het leven. Kortom: er zijn nog genoeg avonturen te beleven!”

Welke jurist verdient een compliment?
“Eigenlijk verdient iedere jurist een schouderklopje of een compliment, simpelweg omdat er in ons vak ontzettend hard wordt gewerkt en iedereen zich elke dag voor de volle honderd procent inzet. Als ik toch een groep mag uitlichten, dan zijn het de assistants en ondersteunende medewerkers binnen de juridische praktijk. Zij zijn de stille krachten van de kantoren: ze houden overzicht, regelen van alles achter de schermen en zorgen ervoor dat het werk zo goed en efficiënt als mogelijk kan worden gedaan. Helaas krijgen zij vaak niet de waardering die zij verdienen. Daarom zou ik vooral hen in het zonnetje willen zetten.”

Als u het voor het zeggen had, dan…
“… waren we allemaal wat liever voor elkaar en drukten we vaker op de pauzeknop. Het leven lijkt soms steeds sneller te gaan; we rennen van afspraak naar afspraak en vergeten daarbij om af en toe stil te staan bij de personen om ons heen. Terwijl juist de mooiste momenten vaak zitten in een goed gesprek, een spontane kop koffie of gewoon even vragen hoe het écht met iemand gaat. Het leven is veel mooier als je niet alleen tijd maakt voor je to‑do‑lijst, maar ook voor elkaar.”

Meer weten over deze organisatie(s)?

Delen:

Het belangrijkste nieuws wekelijks in uw inbox?

Abonneer u op de Mr. nieuwsbrief: elke dinsdag rond de lunch een update van het nieuws van de afgelopen week, de laatste loopbaanwijzigingen en de recentste vacatures. Meld u direct aan en ontvang elke dinsdag de Mr. nieuwsbrief.

Scroll naar boven