Wat zit erin?
20+ nieuwe MCP-connectoren in de belangrijkste legal tech-categorieën:
- AI-assistenten voor juristen: Harvey, Solve Intelligence
- Contracttools: Definely, Docusign, Ironclad
- Juridisch onderzoek: Thomson Reuters (Westlaw, Practical Law), Midpage, Trellis, Legal Data Hunter
- Documentbeheer: iManage, NetDocuments
- eDiscovery: Relativity, Everlaw, Consilio
- Datarooms: Box, Datasite
- Expertnetwerken: Lawvable, The L Suite
- Toegang tot het recht: Free Law Project, Courtroom5, BoardWise, Descrybe
Daarnaast lanceerde het AI lab 12 nieuwe plugins die Skills, connectoren en subagents bundelen voor specifieke juridische rollen, waaronder Commercial counsel, Corporate counsel, Litigation counsel en Product counsel. Ze werken in Claude Cowork en Claude Code. Elke plugin is voorzien van een afstemmingsinterview zodat het goed aansluit op ieders praktijk.
De Microsoft 365-integratie ontsluit Claude als agent in Word, Outlook, Excel en PowerPoint. Word stelt teksten voor je op en markeert redlines. Outlook sorteert dossiers op urgentie. Excel beheert checklists. PowerPoint maakt presentaties voor het bestuur. De context blijft behouden tussen de verschillende applicaties.
Tot slot zijn er Claude Platform en Managed Agents, momenteel in public beta. Daarmee krijgen advocatenkantoren, juridische afdelingen en legal tech-aanbieders de infrastructuur om op hun eigen systemen producten te bouwen die op Claude draaien.
Hoe Anthropic het brengt
Mark Pike, Associate General Counsel bij Anthropic, positioneert Anthropic als platformpartner die naast bestaande legal tech-aanbieders opereert. Die boodschap loopt als een rode draad door de lancering.
“Wij zijn een platform, en we zien de groeiende capaciteiten van deze modellen als een stijgend tij dat iedereen die erop bouwt vooruithelpt. We zien dat dus niet als een zero-sumspel. Het is een kans voor iedereen om juristen meer uit hun tools te laten halen en hun klanten beter te bedienen.”
Mark Pike – Associate General Counsel van Anthropic
John Haddock van Harvey en Joel Hron van Thomson Reuters sluiten zich daarbij aan. Beiden presenteren de integraties als een uitbreiding van hun bestaande samenwerking met Anthropic.
“Anthropic blijft een cruciale partner voor Harvey en een belangrijke bouwsteen van ons product voor klanten. Hun besluit om een juridische plugin te lanceren verandert daar voor ons niets aan.”
John Haddock – Chief Business Officer van Harvey
“Het draait hier minder om een systeem dat in elke interface zit ingebouwd, en meer om de zekerheid dat het werk, waar het ook begint, kan worden voltooid in systemen die voor hun resultaat instaan.”
Joel Hron – CTO van Thomson Reuters
Wat er werkelijk speelt
Anthropic is nu duidelijk doorgeschoven naar de laag van legal AI-aanbieders zelf. Veel van deze plugins overlappen rechtstreeks met wat bestaande legal AI-bedrijven vandaag verkopen. De strategische vraag voor die aanbieders is niet langer of Anthropic dichter op hun terrein komt, maar wat er gebeurt zodra Claude een plugin uitbrengt die 70% van hun product dekt. Ze moeten nu beslissen welke 30% ze nog kunnen verdedigen.
Voor meer traditionele legal tech-aanbieders (vooral die met eigen juridische data, deterministische functionaliteit of diep domeinspecifieke workflows) is dit grotendeels goed nieuws. Anthropic creëert distributie en momentum waar zij via MCP-connectoren en integraties op mee kunnen liften.
Het resultaat is een markt waarin generieke workflow-lagen steeds meer gemeengoed worden, terwijl gespecialiseerde juridische infrastructuur juist waardevoller wordt.

.png)