Sinds kort ben ik onderdeel van het team van Mr. Studentenambassadeurs en ik heb er ontzettend veel zin in om hiervoor te gaan schrijven! Graag stel ik mij even voor. Mijn naam is Doutzen Slart, ik ben 19 jaar oud en afkomstig uit Sneek. Voor mijn studie heb ik het Friese landschap verruild voor de Utrechtse binnenstad, waar ik nu Rechtsgeleerdheid studeer aan het Utrecht Law College van de Universiteit Utrecht.
Waarom ik rechten ben gaan studeren? Ik hecht veel waarde aan kansengelijkheid en ben ervan overtuigd dat het recht een krachtig middel is om maatschappelijke ongelijkheid en onrecht aan te pakken. Vooral internationale vraagstukken trekken mijn aandacht. Het internationale strafrecht spreekt mij dan ook in het bijzonder aan: een rechtsgebied waarin ethiek, mensenrechten en internationale betrekkingen samenkomen.
Dat betekent natuurlijk niet dat ik alles even interessant vind. Goederenrecht is bijvoorbeeld niet helemaal mijn ding. Mijn interesses toch meer bij de menselijke en maatschappelijke kant van het recht dan bij hypotheken en pandrechten.
In de toekomst hoop ik op internationaal niveau te kunnen werken – bijvoorbeeld bij een internationale rechtbank of Europese instelling – waar ik een bijdrage kan leveren aan de oplossing van grote juridische vraagstukken die zich plaatsvinden op Europees of internationaal vlak.
Naast mijn studie ben ik actief met Olympic Weightlifting en CrossFit. Komend studiejaar ben ik van plan om te gaan roeien bij Orca in Utrecht. De combinatie van fysiek bezig zijn, zorgt ervoor dat ik scherp genoeg ben voor de hoeveelheid literatuur wat bij rechten gelezen moet worden!
Als studentambassadeur wil ik via mijn artikelen laten zien dat het recht allesbehalve droog hoeft te zijn. Het recht leeft, raakt ons allemaal en is constant in beweging. Schrijven helpt mij om dat toegankelijk te maken voor iedereen én om zelf kritisch te blijven nadenken. Mijn tip aan nieuwe rechtenstudenten? Probeer niet elk boek van voor tot achteren te lezen — dat levert vooral hoofdpijn op.
Ik kijk ernaar uit om mijn inzichten en enthousiasme te delen via Mr. Studenten. Tot snel!